İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Bazı Tapu İşlemleri 4 Mayıs Tarihine Kadar Yapılamayacak!

Bazı Tapu İşlemleri 4 Mayıs Tarihine Kadar Yapılamayacak!

Tapu işlemleri olanlar dikkat!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yeni Covid 19 salgını genelgesi yayımladı.

Korana virüs salgını tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam ederken virüsün kapalı ortamlarda daha hızlı enfekte olması nedeni ile çalışanların sağlıklarını korumak için de ek önlemler alınıyor. 

Bunlardan biri de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından alındı. Daha önce alınan kararda randevusuz işlem yapılmayacağı belirtilirken alınan yeni karar kapsamında artık bazı tapu işlemlerinin belirlenen tarihe kadar ertelendiği duyuruldu. 

TAPU DAİRELERİNDE KORANAVİRÜS SALGINI NEDENİ İLE ÇALIŞMA NASIL OLACAK?

Covid-19 salgının ülkemizde yayılımını en aza indirilmesi ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla birimlerimize yönelik aşağıda yazılı tedbirler alınarak uygulamaya konulmuştur.

Bu amaçla  Genel Müdürlüğümüz taşra birimlerinde; 1. Akit ve başvuru randevusuna gelen vatandaşlarımız müdürlüklerimize yalnızca randevu saatinde alınacaktır.

2. Tapu işlemlerine yönelik akdin, müdürlük dışında alınması talepleri karşılanmayacaktır.

3. Satış, ipotek, satış-ipotek ve vatandaş talebinin olmadığı resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri dışındaki talepler karşılanmayacaktır. Bu kapsam dışında kalan işlemlere yönelik yapılacak başvurular 04.05.2020 tarihinden sonra karşılanacaktır.

4. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın bizzat veya başkaları adına vekil/temsilci sıfatı ile yapacağı işlem talepleri karşılanmayacaktır. Bununla birlikte  İçişleri Bakanlığının 22.03.2020 tarihli 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Ek Genelgesi doğrultusunda mülki amirce düzenlenen seyahat belgesi olanların (izin belgesi) talepleri   karşılanabilecektir.

5. Vatandaş, Avukat, değerlemeci vb. kişilerin bilgi ve belge talepleri webtapu. tkgm.gov. tr adresinden temin edebildiğinden, ayrıca müdürlüklerimizden fiziksel olarak karşılanmayacaktır.

6. Kadastro Müdürlükleri tarafından ihaleli yada müdürlük imkanları ile yürütülen kadastro (tesis, orman, 2/b, tespit harici, yenileme, sayısallaştırma, güncelleme) çalışmalarına 13 Nisan 2020 Pazartesi gününe kadar ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Kategoriler
05326519412

adresimizmir.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-128180531-1