İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Eylül Başında Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Eylül Başında Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Bankaların konut kredisi faiz oranları Ağustos ayında yaşanan seri faiz indirimleri ile oldukça düştü. Peki Eylül başında konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

2019 yerel seçimleri öncesinde tekrar yükselişe geçen konut kredisi faizleri seçim sonrası kısmi düşüş ivmesine girdikten sonra Temmuz ayına kadar küçük indirimlerle seyretti. Merkez Bankası’nın Temmuz ayında politika faiz oranlarını düşürmesi ile de hız kazandı. Repo faiz indiriminin ardından ilk olarak kamu bankalarından gelen kredi faiz indirim atağı özel bankalarında faiz indirimleri ile hız kazandı. 

Eylül başında en düşük kampanyalı konut kredisi faiz oranı kamu banklarında yüzde 0.99 olmaya devam ederken özel bankalarda ise faizler yüzde 1.27’ye kadar geriledi. Eylül’ün ilk işlem gününde konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.64’e indi.

Bankaların güncel faiz oranları üzerinden 100.000 TL tutarda 5 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında masraflar hariç toplam geri ödeme 133.000 TL olurken, kredinin aylık taksitleri yaklaşık 2.200 TL’ ye karşılık geliyor. 

Kredi Pazarı'nın araştırmalarına göre 2 Eylül itibari ile bankaların konut kredisine uyguladıkları faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi kapsamında yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka yüzde 1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. 

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor. 

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Katılım Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.27 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı. 

İNG Konut Kredisi 

İNG konut kredisi faiz indirimi sonrasında 3 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.34 faiz oranı kullandırmaya başladı. Bankanın söz konusu kampanyalı oranlarından yararlanmak için konut kredisine ek sigortaların kullanılması gerekiyor. 

Yapı Kredi Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasından 3 yıl vadeye kadar yüzde 1.37, 10 yıl vadeye kadar için ise yüzde 1.35 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

TEB Konut Kredisi

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar yüzde 1.35’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri için yüzde 2.58 faiz oranı sunuyor. 

Akbank Konut Kredisi 

Akbank 4 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.35 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar yüzde 1.45, 2 yıl vadeye dek yüzde 1.37 ve 3 ile 10 yıl vade arasında yüzde 1.36 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar faiz oranlarını yüzde 1.39 olarak kullandırmaya başladı. Banka tabela konut kredisi için de yüzde 2.2 faiz oranı kullandırıyor. 

Türkiye Finans Bankası Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.41 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor. 

ICBC Konut Kredisi 

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi için yüzde 1.41 faiz oranı sunmaya başladı. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 2.4 seviyesinde.

QNB Finansbank Konut Kredisi 

QNB Finansbank 10 yıl vadeye dek yüzde 1.46 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor. 

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.79, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.94 konut kredisi faiz oranı sunuyor. 

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.97 faiz oranı kullandırıyor. 

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor. 

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise yüzde 2.75 faiz oranı sunuyor. 

Kategoriler
05326519412

adresimizmir.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-128180531-1