İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Vatandaş Eve Koştu!

Vatandaş Eve Koştu!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerindeki indirim hamlesi ev almak isteyenleri hareketlendirdi. İlk iki günde üç kamu bankasına 13 binden fazla vatandaş 2.1 milyar liralık konut kredisi başvurusunda bulundu.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.99'a düşürmesi ile birlikte ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar soluğu bankalarda aldı. Yüksek faiz oranları nedeniyle konut alım talebini 1.5 yıldır erteleyen vatandaşların 2 günde yaptıkları konut kredisi başvurusu bu anlamda tarihin en yüksek 2 günlük talebi oldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ortak bir açıklama yayımladı. Açıklamada, yapılan faiz indirimi sonrasında, ilk iki gün içerisinde üç bankaya 13 binden fazla müşterinin toplamda 2.1 milyar liranın üzerinde konut kredisi başvurusu yaptığı ifade edilerek, "Belirtilen başvuru tutarı bugüne kadar iki gün içinde yapılan en yüksek konut kredisi başvurusudur. Vatandaşlarımızca gösterilen yoğun ilginin önümüzde dönemde de devam edeceği beklenmektedir" denildi. Edinilen bilgilere göre, ağırlıklı başvuru, 120 ay vade ve 500 bin TL'nin altındaki kredilere geldi.

REKOR TALEP GELDİ

Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Albayrak açıklamasında, vatandaşların düşük konut kredisine olan rekor seviyedeki talebine dikkat çekti. Albayrak, mesajında, "Kamu bankalarımızın başlattığı faiz indirimi, vatandaşlarımızın teveccühünü kazanırken, inşaat sektörünün beklediği hareketlenmenin de başlangıcı oldu. Düşük faizli kredilere rekor seviyede talep geldi. Dengelenme sürecinin kazanımlarını kısa zamanda daha da ileriye taşıyacağız" ifadelerini kullandı.


Kategoriler
05326519412

adresimizmir.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-128180531-1