İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Web Tapu Dönemi Nasıl Kullanılıyor?

Web Tapu Dönemi Nasıl Kullanılıyor?

Tapu işlemlerini internet üzerinden kolay şekilde yapılabilmesi için 27 Nisan 2020 tarihi itibariyle “WEB TAPU” online tapu işlemleri sistemi servise alınmıştır.

Web-Tapu sistemine https://webtapu.tkgm.gov.tr linki ile ulaşabilirsiniz. 

Web-Tapu sistemi ile;

  • Tapu bilgilerinizi görüntüleyebilmeleri için üçüncü şahıslara yetki verebilirsiniz.
  • Gayrimenkul taşınmazınıza beyan belirtilmesi zorunluluğu koyarak sahtecilik ve dolandırıcılıkların önüne geçebilirsiniz. Internet ortamında tapu işlemleri ile ilgili harçları ödeyebilirsiniz.
  • Taşınmazınızı görüntüleyebilir, konumunu bulabilirsiniz.

WEB-TAPU SİSTEMİ İLE EMLAKÇILARIMIZ İÇİN GETİRİLEN YENİLİKLER ŞUNLARDIR:

  • Taşınmazınızı istediğiniz her yerden kontrol edip, işleme alabilirsiniz. Tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden miras intikali, ipotek koydurma ve satış işlemleri başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli evrakları da yine online olarak tapu müdürlüklerine gönderebilirsiniz.
  • Web-Tapu sistemi ile tapu sahip ve malikleri kendi gayrimenkulü ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler. Resmi yazışmalarda geçerli ve kullanılabilen tapu senedi, tapu kayıt örneği ve ipotek belgesini yine sistem üzerinden tapu müdürlüklerine gitmeden alabilirler.
  • Web-Tapu sistemi ile tapu sahibi ve maliki kendi gayrimenkul taşınmazına ait yasal bilgilerin üçüncü taraflarca incelenmesi için yetki verebilir. Yetki verilmiş üçüncü taraf kullanıcısı https://turkiye.gov.tr üzerinden giriş yaptığı e-devlet şifresi ile web-tapu sistemine girerek incelemek istediği ve incelenmesine yetki verilen taşınmaza ait tapu bilgilerini görebilir. 
  • Web-Tapu ticaret hayatında faaliyet gösteren firmalar ve tüzel kişiliklerin de bilgilerine ulaşmak mümkündür. 
  • Web-Tapu sisteminde “bireysel giriş” linki altında olan hizmetler ile bireysel kullanıcılar işlem yapabilirken, “kurumsal giriş” linki altından firma yetkilileri de gayrimenkul taşınmaz bilgileri için inceleme ve başvuru yapabilmektedir.


Kategoriler
05326519412

adresimizmir.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-128180531-1