İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Yabancıların Gayrimenkul Edinimlerinde Değerleme Raporu Zorunluluğu

Yabancıların Gayrimenkul Edinimlerinde Değerleme Raporu Zorunluluğu

Yabancıların gayrimenkul edinmesi, T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YABANCI İŞLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI’ NIN 15.02.2019 tarihinde yayınlamış olduğu 2019/1 sayılı genelge kapsamında, 04.03.2019 tarihinden itibaren tüm yabancıların gayrimenkul alım ve satım işlemlerinde, gerçek değerin belirlenmesi amacıyla, gayrimenkul değerleme raporu zorunluluğu getirilmiştir. Gayrimenkul değerleme raporunun, SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından yetkilendirilen ve BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) listesinde yer alan gayrimenkul değerleme şirketlerinden alınması zorunludur.

Bu genelgeyle, satın alınacak ya da satılacak gayrimenkulün değeri, türü, sayısı, yer aldığı il/ ilçe sınırlaması bulunmaksızın, tüm gayrimenkullerde uygulanması zorunlu hale gelmiştir. Yabancıların gayrimenkul edinmesi yalnızca, devlet tarafından, güvenlik sınırları ya da farklı bir nedenle belirlenmiş bölgelerde yabancıların gayrimenkul edinimlerinde sınırlama bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir kriter bulunmamaktadır.

24 Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş Gayrimenkul Değerleme şirketidir. Bu kapsamda, her türlü gayrimenkulün 2019/1 Sayılı Genelge kapsamında, yabancıların gayrimenkul alım/ satımına dair her nitelikte  gayrimenkulün değerleme raporunu hazırlamaktadır. Bu raporlar dahilinde yabancıların gayrimenkul edinmesi konusu da bulunmaktadır.

Değerleme Raporu’un edinilmesiyle ilgili taleplerinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

A.Ümit ÇETİN

RE/MAX Flex Gayrimenkul Danışmanlığı

0 (532) 651 94 12 - 0 (232) 234 50 51


Kategoriler
05326519412

adresimizmir.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
UA-128180531-1